Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Богданівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04365230) був реорганізований і увійшов до складу Суботцівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Оголошення про місячник боротьби з американським білим метеликом, амброзією полинолистою та повитицею польовою

 

ОГОЛОШЕННЯ

 

До уваги всіх власників земельних ділянок та землекористувачів!

           

Виконавчий комітет Богданівської сільської ради Знам’янського району Кіровоградської області доводить до Вашого відома, що з метою локалізації та ліквідації вогнищ американського білого метелика, амброзії полинолистої, повитиці польової та інших карантинних організмів відповідно до ст..33,40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  статей 2, 13, 16, 21 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" та Закону України  "Про захист рослин",  розпорядженням т.в.о. голови облдержадміністрації від 19 липня 2019 року за №914-р "Про місячник знищення вогнищ американського білого метелика, амброзії полинолистої та повитиці польової"  з 22 липня по 22 серпня 2019 року оголошено місячник боротьби з американським білим метеликом, амброзією полинолистою та повитицею польовою.

            Згдно з інформацією Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області  на території нашого району є три карантинних організми,  з якими обов’язково потрібно проводити боротьбу.

            Амброзія полинолиста – карантинний бур’ян, що засмічує поля, садиби, сквери і т.д., зменшуючи врожай та виснажуючи землю. Крім того, цей  бур’ян є сильним алергеном, який викликає  такі захворювання  як амброзійний поліноз, астма, тощо. Амброзія полинолиста розмножується тільки насінням, яке утворюється у великій кількості (30-40 тис. насінин), яке зберігає схожість від 5 до 40 років. Тому всі заходи повинні бути направлені на знищення бур’яну до цвітіння. Необхідно проводити комплекс заходів по боротьбі з цим небезпечним бур’яном, який включає кількаразове скошування бур’яну, проведення хімічних обробок гербіцидами проти дводольних бур’янів та гербіцидами суцільної дії,  дотримання агротехнічних вимог, застосування науково - обгрунтованої системи обробітку грунту, використання на посів очищеного насіння, тощо.      

            Повитиця польова - однорічна паразитна рослина, яка одна дає понад 20 тис. насінин, в неї також розвинута здатність до вегетативного розмноження за допомогою уривків стебла. Уражує вику, люцерну, буряки, картоплю та багато інших культур. Заходи боротьби: профілактичний - використання для посіву чистого насіннєвого матеріалу; агротехнічний - викошування з захватом півметрової зони навкруги до цвітіння бур’яну; хімічний – застосування гербіцидів, до яких вона більш чутлива, по вегетуючій повитиці.

         Американський білий метелик - пошкоджує понад 300 видів рослин. Зовні метелик білосніжний. Самка відкладає до 2000 яєць. Гусениця розвивається в павутинних гніздах  і може повністю знищити листя на дереві середнього віку. Помітити шкідника можна за гніздами на деревах, які утворюють гусениці із 1-3 листочків. Потім гусениці обплітають павутиною нові листки. Так розмір гнізда значно збільшується і може досягти два метри. Тому у випадку виявлення гнізд, гілки з ними потрібно зрізати, зібрати у пакети та знищити. Цей механічний метод боротьби є самий ефективний і обов'язково повинен бути застосований, тому що вирішальним чинником боротьби з шкідником є знищення його у першому поколінні. Якщо не буде проведено належної боротьби з цим поколінням, то друга літня генерація буде більш багаточисельною, та шкода, яку спричинять гусениці цієї генерації буде значною.

            Заходи боротьби:

            а) збір та знищення гусениць шляхом обрізання і спалювання гнізд;

            б) на заражених деревах видалення відмерлої кори і обмазування стебла вапном;

            в) хімічна обробка на великих територіях, в лісосмугах, за межами населених пунктів препаратами  згідно Переліку препаратів,  дозволених до використання; у межах населених пунктів – екологічно безпечними біологічними препаратами.

         Непроведення  заходів по знищенню карантинних організмів  тягне за собою адміністративну відповідальність відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

 

_______________

 

« повернутися до списку новин


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *